Pielęgnacja drzew

Profesjonalna pielęgnacja drzew

Pielęgnacja drzew to bardzo ważny temat dla wszystkich tych, którzy posiadają własny kawałek zieleni, a nie zawsze są w stanie sami zająć się pielęgnacją rosnących na nim drzew. Ponieważ niektóre czynności wymagają użycia specjalistycznego sprzętu oraz doświadczonej kadry, decydując się na przycinanie drzew, warto zdać się na profesjonalistów.

Pielęgnacja drzew w Łodzi

Firma PHU ARTEX od lat pomaga właścicielom działek, nieruchomości, parków, cmentarzy oraz osiedlom mieszkaniowym w dbaniu o drzewostan znajdujący się na ich terenie. Przeprowadzana w Łodzi pielęgnacja drzew to nie tylko cięcie suchych, połamanych i chorych gałęzi, ale również formowanie koron drzew, skracanie wierzchołków i prześwietlenia koron.

Pod pewnymi względami drzewa są jak ludzie. Czasami chorują i są atakowane przez różne organizmy chorobotwórcze (wirusy, grzyby i bakterie) oraz pasożyty. Fachowość i doświadczenie, którym dysponują pracownicy naszej firmy, pozwala nam na ocenienie zmian występujących na drzewach lub krzewach oraz przeprowadzenie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Przeprowadzone w porę, profesjonalne usunięcie zarażonych tkanek zapobiegnie dalszym infekcjom oraz obumieraniu kolejnych części korony.

Pielęgnacja drzew na terenie Łodzi oferowana przez firmę PHU ARTEX polega także na wzmacnianiu drzewa poprzez zastosowanie odpowiednich wiązań w ich koronach. Proces ten polega na łączeniu ze sobą rozłamanych pni oraz na zabezpieczanie ubytków występujących w drzewach.

Przycinanie drzew i krzewów w Łodzi i okolicach – zleć to najlepszym

Firma PHU ARTEX posiada wykwalifikowaną kadrę pracowniczą która może pochwalić się nie tylko wysokim wykształceniem, ale również certyfikatem „European Treeworker”. Dokument ten uprawnia do przeprowadzania kompleksowej pielęgnacji drzew – w tym również pomników przyrody oraz prac na terenach, na których zieleń objęta jest prawną ochroną konserwatora zabytków. W ramach oferowanych usług, firma PHU ARTEX prowadzi nie tylko przycinkę drzew i krzewów, ale również usuwa pozostałe po przeprowadzeniu wszelkich zabiegów pielęgnacji drzew gałęzie. Stosujemy metodę zrębakowania, a pozostałe nieczystości wywozimy, pozostawiając teren całkowicie uporządkowany.

Podcinanie drzew w Łodzi – po co to robić?

Wszystkie prace pielęgnacyjne przeprowadzane na terenie Łodzi i województwa łódzkiego mają na celu przede wszystkim utrzymanie drzewa w dobrej kondycji zdrowotnej. Dzięki temu, Państwa teren zielony będzie cieszył oko przez długie lata, a także będzie w pełni bezpieczny dla osób korzystających z jego uroków. W sytuacji, kiedy korona drzewa koliduje z budynkami, liniami napowietrznymi oraz skrajniami drogowymi i chodników, nasza firma przeprowadzi również cięcia techniczne. W ten sposób, przestrzeń miejska będzie łączyła funkcje użytkowe z estetycznymi, a przyroda i miasto stworzą jeden, wspólny organizm.

Podcinanie drzew w Łodzi – opinia klienta

Zlecone prace wykonywane są sumiennie i terminowo, współpraca przebiega na zasadach wzajemnego zaufania. Wykonawca posiada stosowne doświadczenie zawodowe i merytoryczne, okazał się solidnym i odpowiedzialnym kontrahentem. Stosowne zaplecze techniczne i pracownicy z bogatym doświadczeniem zawodowym gwarantują wysoką jakość świadczonych usług.

Sławomir Graczyk,
Spółdzielnia Mieszkaniowa „ZARZEW” w Łodzi

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą firmy PHU ARTEX dotyczącą pielęgnacji i przycinania drzew w Łodzi i województwie łódzkim. Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy drogą telefoniczną i mailową.