Ścinanie drzew

Firma PHU ARTEX przeprowadzi ścinanie drzew i krzewów rosnących na każdym terenie:

 • nieruchomości,
 • teren prywatny,
 • osiedla mieszkaniowe,
 • las,
 • cmentarz,
 • tereny zabudowane.

Dzięki zdobywanemu przez lata doświadczeniu i profesjonalizmowi, jesteśmy w stanie przeprowadzić wycięcie drzewa w Łodzi szybko i bezpiecznie niemal w każdych warunkach.

Wycinka drzew w Łódzkiem – pomagamy załatwić formalności

Na chwilę obecną, w Polsce obowiązują bardzo ścisłe przepisy dotyczące wycinki drzew. Warto je znać, zanim zdecydujemy się na jej przeprowadzenie. Możliwe jest wycięcie bez zezwolenia drzewa, którego obwód pnia na wysokości 5 cm nad ziemią nie przekracza 35 cm gdy mowa o:

 • wierzbie
 • kasztanowcu zwyczajnym
 • klonie jesionolistnym i srebrzystym
 • jesionie
 • platanie klonolistnym i robinii akacjowej

oraz 25 cm w przypadku innych drzew i krzewów. Wycinka każdego większego okazu wymaga uzyskania pozwoleń i decyzji odpowiedniego Urzędu Miasta lub Urzędu Gminy. Podczas ścinania drzew, znaczenie ma również ich wiek: usuwanie roślin starszych niż 10-letnie także wymaga posiadania pozwoleń. Firma PHU ARTEX nie tylko przeprowadza fachową wycinkę drzew na terenie Łodzi i okolic, ale również pomaga w załatwieniu formalności i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń.

Pracownicy firmy PHU ARTEX specjalizują się w wycince i regulacji drzew w warunkach ekstremalnie trudnych, dlatego najczęstszą wykorzystywaną przez nas metodą pracy jest ścinanie i pielęgnacja drzew techniką alpinistyczną. Polega ona na cięciu sekcyjnym drzewa i jest stosowana w przypadku utrudnionego dostępu do ścinanego drzewa lub braku dostatecznej ilości miejsca.

W razie potrzeby, korzystamy również ze sprzętu ciężkiego, m.in. specjalistycznych podnośników oraz dźwigów.

Wycinka drzew w Łodzi – jakie mamy metody pracy?

Firma PHU ARTEX zapewnia kompleksową obsługę terenów zielonych. Po wycięciu lub regulacji drzewa zrębakuje pozostałe gałęzie i uporządkuje teren oraz wywiezie wszystkie nieczystości powstałe przy pracach.

W naszej pracy wykorzystujemy nowoczesny rębak – maszynę rozdrabniającą gałęzie, drobne konary czy samosiewy. Średnica rozdrabnianego materiału, możliwego do przepuszczenia przez maszynę, wynosi do 25 cm. Rozdrobniony w ten sposób materiał nasza firma wywozi i utylizuje lub pozostawia u klienta na jego prośbę. Powstałe po wycince zrębki idealnie nadają się do wykorzystania w ogrodzie. Można nimi m.in. podsypywać krzewy i drzewa, stanowią bowiem naturalny nawóz. Drzewne pozostałości dobrze sprawdzają się też jako materiał okrywowy stosowany zamiast kory oraz do jako materiał do uzyskania kompostu.

Ścinanie drzew w Łodzi – jesteśmy najlepsi w swoim fachu

Przyjmujemy zlecenia na wykonanie wycinki drzew i krzewów na terenie całego kraju, głównie w Łodzi i województwie łódzkim. Nasza firma dostosuje się do klienta tak, aby dobrać dla niego jak najkorzystniejszy termin wykonania zlecenia, a za wykonane prace istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.

O dotychczasowej współpracy z firmą PHU ARTEX możemy powiedzieć, iż: zlecone prace wykonywane są terminowo; firma posiada niezbędny sprzęt do wycinki drzew i pielęgnacji drzewostanu; pracownicy zatrudnieni przez firmę posiadają wymaganą wiedzę i umiejętności, stosowana metoda alpinistyczna w pełni sprawdza się w tak trudnym terenie jakim jest cmentarz; wszelkie prace cechuje profesjonalizm; zapewniony jest odpowiedni nadzór.

Ks. Eugeniusz Fiedorczuk,
Parafia św. Aleksandra Newskiego w Łodzi